Windows 7 - Release Candidate odložen na květen

16. 3. 2009

Operační systém Windows 7 měl v současné době vyjít již jako verze RC. Vývoj se však zbrzdil a než bude definitivně uvolněn do takzvané GR, hodlají vývojáří implementovat dalších 27 změn do jádra systému.

Na jednu stranu se tím získá čas pro testování a uživatelé se budou ještě více těšit na změny v praxi, kterých je už za ¼ roku úctyhodných 57.

Kdy bude opravdu vydána verze RC

Dle dostupných informací na veřejnost unikla aktuální verze 7057 k uzavřenému testování s licencí do 3. března roku 2010. Což znamená, že slibovaná verze 7048, která se původně měla stát RC nyní výjde v 7061 dle odhadů na květen.

Které změny systém přinese

Mezi změnami, které má Windows 7 přinést je možnost uzavření okna přímo z nádhledu. Významná je též multi-touch funkce pro Internet Explorer, kdy je možné za pomocí gest dvou prstů na touch-padu zvětšit stránku. Není od věci připomenout, že na popdobném principu funguje také Mac OS.

Další zajímavou funkcí je invertace souborů, což znamená, že my si vybereme soubory a pak invertací se vybere všechno, co jsme nevybrali a vybraná část se odebere z výběru. Veliký posun zaznamenalo vyhledávání a práce se zabezpečením sdílených souborů.

Jako nejvýraznější krok vidím otevření podpory pro práci s mobilní telefony přímo v systému. Půjde o základní rozhraní k datům v mobilním telefonům, které umožní i bez instalace ovladačů přistupovat k mobilnímu telefonu.

V perifgerních opravách se zase zvyšuje výkon, dochází k ořezávání zvuků v systému a vše co doposud mělo potíže je zase o něco lepší. Chcete-li znát detaily, oficiální blog Windows 7 naleznete zde.

| Nahoru |

Komentáře