Koupit Windows Vista nyní, nebo počkat na Windows 7

Jsou tomu více než 3 roky, co vyšel jeden z propadáků Microsoft. Ano, je tu řeč o Windows Vista. Já osobně tento systém zakoupil a nic proti němu nemám. Pokud se zeptám svých kamarádů, proč nechtějí Windows Vista, řeknou, že se jim nelíbí a že jsou pohlcovači výkonu už tak pomalých počítačů. Dodají ještě, že to co jim Windows Vista nabízí se dá nainstalovat i do Windows XP.

Microsoft se dostal do slepé uličky, uživatelé se nechtějí učit novým technikám ovládání systémů a nechtějí hardwarově náročnější systém. Protože tento problém se musel řešit. Udělal se nový Windows 7. Primární cíl byl odstranit fámy, které se navláčely na Windows Vista a to se provedlo tak, že Microsoft dal volně ke stažení Beta verzi zdarma včetně licenčních klíčů, aby uživatelé zjistili, jaký systém doopravdy je.

Někteří dnes dokonce na Beta verzích zůstali a už na nich normálně pracují a čekají na oficiální uvolnění konečné verze, která má vyjít koncem roku 2009.

Co stojí za hladovostí Windows Vista po výkonu

Windows XP jsou stará solidní hmota. Fungují tak, že počítač zapneme a běží na něm procesy, které aktuálně potřebujeme. Nic víc, nic míň! Windows Vista se posunula dál v tom, že sleduje co uživatel dělá a pokud má počítač odpovídající výkon, tak se snaží zrychlit práci tím, že sama ve stavu nezatížení spouští procesy předem tak, aby když si je uživatel chce spustit například hru nemusel dlouho čekat.

Je to možná daň za skok dál, ale bohužel časem se v systému zanáší registry a ať chceme nebo ne, počítač je pomalejší a pak nepomůže ani dávka ran do bedny počítače.

Windows 7, počkat, nebo koupit ještě Visty

Prodejci musí mít výdělky a tak se rozhodlo, že v období před vydáním Windows 7 dojde k tomu, že lidé, kteří si koupí systém Windows Vista před novou verzí dostanou zdarma upgrade na Windows 7. Bude se jednat o ochranu prodejců v období, kdy má vyjít nový systém, aby nenastal nenadálý nezájem o počítače ke konci roku 2009.

Tento krok vidím rozhodně jako záslužný, protože by byla přeci jenom hloupost kupovat nový počítač se systémem, který právě přestal být aktuální. Velmi mě mrzí, že se opět vydává systém pod tolika verzemi, protože de facto nic nového se nepřínáší, než jenom to, že si připlatíme o nějaký ten tisíc navíc u verze Windows 7 Ultimate. Služby, které jsou v jádru systému se dají sehnat zdarma a lépe a jde jen o mrhání potenciálu.

Odkdy platí upgrade zdarma na novou verzi Windows 7?

Podle oficiálních informací by tato akce měla platit od 1. července 2009 a to pouze pro OEM licence. Využitelnost této akce pak bude trvat dokud nebude oficiálně vydána Windows 7 a to by mělo být na konci roku 2009 u nás počátek roku 2010. Tak nezbývá nic jiného, než čekat, co z toho vzejde.

19. února 2009 16:48 | Komentáře (1946) | Trvalý odkaz

Komentáře