Internet Explorer 8 byl dokončen a je ke stažení

Mám tu možnost informovat o tom, že včera byl uvolněn ke stažení Internet Explorer 8 a to ne ledajaký. Jde o konečnou verzi, kterou vývojáři vpustili na Internet cirka v 18:00 místního času.

Vývoj nového Internet Exploreru trval rok a stálo za ním mnoho testování a několik betaverzí na závěr ochucených o tuto finální verzi.

Co přináší Internet Explorer 8 nového

  • Web Slices, aneb akcelerátory → Jde o službu, která umožňuje vybráním textu odhalit nabídky voleb, které si každý může nastavit dle sebe. Abych to lépe vysvětlil, jde o ikonku, která se zobrazí u vybraného textu a při kliknutí na ní se odhalí volby, jako je překladač, informace, vyhledat apod. .

  • inPrivate režim → Po vzoru Google Chrome se Microsoft odhodlal implementovat režim, který si nezachovává žádnou historii, žádné cookies, ani žádná dočasná data po uzavření okna prohlížeče. Tento režim je mnoha lidmi označován snad hanebně jako „porno režim“, ale vzhledem k jeho síle si najde oblibu u lidí, kteří pracují například s on-line bankovnictvím apod. .

  • Rychlost → Po prvním spuštění se prohlížeč spouštěl déle, ale při běžném spuštění a následném používání je jako blesk. Hlavní výhody rychlosti objeví majitelé 64bit architektury systému, kde Internet Explorer sráží Google Chrome a i současnou vývojovou verzi prohlížeče Firefox 3.5.
  • Kompatibilita → Dle výsledků a testů různých zahraničních serverů jde o výbornou práci. Dle mě chválitebná evoluce, ale nic nového. Rozhodně je přínosem, že pro některé weby je funkční tlačítko Režim kompatibility, který zajišťuje u problémových webů spouštět stránky na starších verzích prohlížeče. I tak, stále se nic zásadního neodehrálo. Jako smůlu vidím to, že Internet Explorer dostal v ACID testu 3 na mé instalaci získal pouhopouhých 20 bodů a dopustil se 80ti chyb!

Videonahrávka z testování Internet Explorer 8

Odkazy na stáhnutí Internet Explorer 8

21. března 2009 19:15 | Komentáře (180) | Trvalý odkaz

Komentáře